Дописници СветЕвропа

Белгија: Силен раст на новозоразени и хоспитализирани за Ковид-19

Бројот на нови случаи од Ковид-19 за 24 часа е повисок од било кога за време на третиот бран, последен пат е регистриран толкав подем во ноември 2020, за време на вториот бран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close