Дописници СветЕвропа

Белгија се подготвува за нови мерки против Ковид-19

Белгиската Влада денеска одлучи да го свика министерскиот совет за Ковид-19 три дена порано, односно утре наместо в петок, на кој се очекуваат нови мерки за да се избегне четврти бран, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close