Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белгија свикува нов итен состанок за справување со Ковид-19

Ситуацијата во Белгија се влошува дневно, сите клучни индикатори за епидемијата се во пораст, вклучително и бројот на умрени лица, додека болниците се под сѐ поголем притисок и ги одложуваат интервенциите што не се сметаат за итни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close