Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белгија: Протест на здравствените работници против задолжителна вакцинација

Здравствените работници, на кои за време на првиот бран на Ковид-19 им се аплаудираше секоја вечер низ цела држава во осум часот навечер во знак на благодарност, сметаат дека наместо задолжителна вакцина властите треба да вложат поголеми средства во здравствениот сектор, да отворат повеќе болнички кревети, да го зголемат персоналот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close