0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белгија: Епидемиолозите очекуваат засилување на пандемијата од Ковид-19

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на температурите, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close