0_Web_АктуелноДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Белгија го надмина рекордот на новозаразени од 2020, бројките продолжуваат да растат

Бројот на новозаразени со Ковид-19 на почетокот на оваа недела го надмина рекордот од ноември 2020, а ситуацијата не се подобрува ниту денеска според официјалните статистики, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close