Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Белгија: Во градот Лиеж стапката на заразени со Ковид повисока од претходните бранови

Според докторот Филип Девос, шеф на интензивна нега во болницата во Лиеж, стапката на заразени на 100 илјади жители во градот е повисока одошто беше за време на третиот бран и иста како и за време на првиот бран, еден од најсмртоносните во Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close