0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бела куќа: Нема индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје

Портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер денеска изјави дека САД немаат индиции дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје во војната со Украина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close