Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бела куќа: Москва ги фалсификува резултатите од референдумите за потоа да каже дека Украинците сакале да бидат дел од Русија

Од Белата куќа денеска истакнаа дека САД не ги признаваат резултатите од референдумите во југоисточна Украина и истакнуваат дека секој аспект од овие гласања „беше исценииран“ и одржан „под закана на оружје“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close