0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бела куќа: Доколку се воведат санкции, целта ќе биде руската индустрија

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден планира да ги поштеди обичните руски граѓани од американски извозни контроли доколку Русија ја нападне Украина, туку ќе се фокусира на одредени руски индустриски и технолошки сектори, изјави националниот советник во Белата куќа, Питер Херел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close