СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бела куќа: Бајден ја крена царината на руските стоки на 35 отсто

Зголемувањето на царинските стапки на 35 отсто се однесува на увозот на „одредени други производи од Руската Федерација, чиј увоз досега не беше забранет“, се наведува во соопштениетона Белата куќа,  пренесено од британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close