БизнисБизнис.Портал

Белата куќа ќе мора да реагира на недостигот од чипови за американската индустрија

Официјални лица во сегашната американска администрација вршат притисок врз компаниите што произведуваат полупроводници да бидат „потранспарентни“ во однос на нивните синџири на снабдување, додека брзаат да ги ублажат последиците од глобалниот недига на чипови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close