0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Белата куќа бара СТО да поддржи суспензија на патентите за вакцини против Ковид-19

Портпаролката на Белата куќа Керин Жан Пјер на редовниот брифинг со новинарите истакна дека е потребно секоја членка на СТО да го забрза и поддржи откажувањето  од интелектуалната сопственост за вакцините. - Секоја компанија мора амбициозно и итно да го зголеми производството, потенцираше таа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close