0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници МКДЕкономијаМакедонија.СлајдерОпштество

Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако нè очекува тешка зима

Рестрикции на струја ќе нема, иако ќе биде тешка зима, не само за Северна Македонија туку и за регионот и глобално, поради криза во енергетиката, изјави денеска министерот за економија Крешник Бектеши, кој учествува на МЕФ Енергетскиот форум во Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close