БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.СлајдерПолитика

Бектеши: Предложивме цените на основните прехранбени производи да бидат замрзнати до крајот на февруари

Министерството за економија достави одлука до Владата со која се предлага мерката за замрзнување на цените на основните прехранбени производи да се продолжи до крајот на февруари 2022 година, информира ресорниот министер Крешник Бектеши на својот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close