0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Бектеши: Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај, наредната недела и договор за ресори

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го обајават и договорот што се однесува до распеределба на ресори, изјави вечерва министерот за економија Крешник Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close