0_Македонија.ПорталЕкономија

Бектеши на Самитот за Западен Балкан на „Економист“: Издвоивме 1,2 милјарди евра за борба со пандемијата, ја пребродивме кризата според најоптимистичкото сценарио

Владата на Северна Македонија уште на почетокот на избивањето на пандемијата пред скоро две години посветено работеше на креирање на интервентни мерки за поддршка на економијата и на граѓаните со цел за максимално намалување на негативните последици од економската криза која што ја зафати целиот свет, истакна министерот за економија Крешник Бектеши во своето обраќање на вториот Самит за Западен Балкан насловен „Промовирање на европската инклузивност и солидарност“ во организација на лондонскиот „Економист“.

Back to top button
Close
Close