0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Бектеши: Минималната плата ќе се зголеми во текот на вториот квартал од годинава

Минималната плата во текот на 2022 година ќе се зголеми минимум на 18.000 денари, потврди денеска министерот за економија Крешник Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close