0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Бектеши и Реџепи на министерски состанок на Партнерството за трансатлантска енергија

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на АД „Национални енергетски ресурси“, Бајрам Реџепи утре и задутре ќе учествуваат на министерскиот состанок на Партнерството за трансатлантска енергија и климатска соработка (P-TECC) што се одржува во Варшава, Полска. Состанокот е во организација на Министерството за енергија на Соединетите Американски Држави и Министерството за клима и животна средина на Република Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close