0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021ПолитикаПолитички партии

Бектеши: ДУИ не ветува директорски позиции, туку проекти

Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес-конфернеција, коментирајќи ги изјавите на пратеникот Зекирија Ибрахими од Алтернатива за Албанците околу распределбата на секторите во Град Скопје, истакна дека Демократската унија за интеграција „ветува проекти, а не директорски позиции“.

Back to top button
Close
Close