0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталЕкономијаМакедонија.Слајдер

Бектеши: Во делот на економијата можеме лесно да се усогласиме со Бугарија

Во делот на економијата најверојатно ќе можеме многу лесно да се усогласиме на меѓувладината седница што во вторник ќе се одржи во Софија, посочи денеска министерот за економија Крешник Бектеши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close