Општински вестиСкопје

Без струја утре делови од Аеродром и Зелениково

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Аеродром и Зелениково, соопштуваат од РЦУК - Скопје.

Скопје, 14 декември 2021 (МИА) – Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Аеродром и Зелениково, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 09:00 до 15:00 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од селото Долно Лисиче и делот кон Драчево во општина Аеродром.

Во периодот од 08:30 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците на дел од бул. „Видое Смилевски Бато“ спроти ПСС Ново Лисиче – блок 1, 3, 5, 9, Општина Аеродром.

Во периодот од 09:00 до 13:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од селото Зелениково околу Млекарата. фф/бак/

Таг
Back to top button
Close
Close