Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Без струја повеќе села во Беличка река и дел Копачка

Денеска без електрично напојување останаа повеќе села во Беличка река и дел Копачка поради зафати на електродистрибутивната мрежа.

Кичево, 20 септември 2021 (МИА) – Денеска без електрично напојување останаа повеќе села во Беличка река и дел Копачка поради зафати на електродистрибутивната мрежа.

Без електрично напојување од утринава од 8 часот, останаа селата Пополжани, Брждани, Свињишта, Козица,Белица, Долно и Горни Добреноец и Подвис.

Како што информираа од ЕВН Кичево се работи на терен и електричното напојување во овие села ќе биде воспоставено од 15 и 20 часот. за/цр

Таг
Back to top button
Close
Close