0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитика

Без проблеми помина гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците, гласале 10 653 лица

Без проблем помина гласањето на Локалните избори 2021 за болните, немоќните и лицата со Ковид-19 и во самоизолација, чии пријави се прифатени од општинските изборни комисии, затворениците, лицата во притвор. Денеска вкупно гласале 10 653 гласачи, информираше вечерва на прес-конференција портпаролката на Државната изборна комисија (ДИК) Љупка Гугуческа.

Back to top button
Close
Close