Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од Кисела Вода и Карпош

Без вода утре од 9 часот ќе бидат жителите на улицата „Востаничка“ во населбата Пржино поради изведување на водоводен приклучок, информира Центарот за управување со кризи Скопје.

Скопје, 25 септември 2022 (МИА) – Без вода утре од 9 часот ќе бидат жителите на улицата „Востаничка“ во населбата Пржино поради изведување на водоводен приклучок, информира Центарот за управување со кризи Скопје.

Од 9 часот вода ќе немаат и корисниците на улицата „Дамаска“ и дел од корисниците на улицата „Прашка“ во општина Карпош поради дислокација на шахта. бак/

 

Back to top button
Close
Close