Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од Драчево

Поради дефект утре од 09:00 часот до завршување на работите без вода ќе бидат корисниците од улица „Сердарот“ и дел од улица „Иван Хаџи Николов“.

Скопје, 25 јуни 2022 (МИА) – Поради дефект утре од 09:00 часот до завршување на работите без вода ќе бидат корисниците од улица „Сердарот“ и дел од улица „Иван Хаџи Николов“ во скопската населба Драчево.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ Скопје, прекинот е поради дефект од ф 80 мм на улица „Иван Хаџиниколов“ бр.21.

Вечерва, со намален притисок ќе бидат корисниците од улица „Сердарот“ и дел од улица „Иван Хаџиниколов“. аа/вг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close