Општински вестиСкопје

Без вода утре дел од булеварот „Асном“ во општина Аеродром

Од 9 часот утре без вода ќе останат жителите од булевар „Асном“ во општина Аеродром.

Скопје, 18 мај 2022 (МИА) – Од 9 часот утре без вода ќе останат жителите од булевар „Асном“ во општина Аеродром.

Како што соопшти јавното претпријатие „Водовод и канализација“ без вода ќе бидат зградите со парни броеви од 74 до 112.

Причина за прекинот е уличен дефект на булевар „Асном бр.84“. бак/сп/

 

Back to top button
Close
Close