Општински вестиСкопје

Без вода утре булеварот „Партизански одреди“ до ул. „Манапо“

Прекин во водоснабдување утре од 8:30 часот ќе имаат корисниците од булеварот „Партизански одреди“, односно потегот од бензинската пумпа „Окта“ до ул. „Манапо“.

Скопје, 1 јуни 2022 ((МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 8:30 часот ќе имаат корисниците од булеварот „Партизански одреди“, односно потегот од бензинската пумпа „Окта“ до ул. „Манапо“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок ф-200 мм на булеварот „Партизански одреди“ бр.70 а.

Корисниците ќе бидат без вода сè до завршување на интервенцијата. фф/са/

Таг
Back to top button
Close
Close