Општински вестиСервисни информацииСкопје

Без вода улиците „Митрополит Теодосије Гологанов“, „Аминта Трети“ и „Костурски Херои“

Поради дефект на водоводна мрежа на ул.„Митрополит Теодосије Гологанов“ пред Амбасадата на Бугарија, денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците „Митрополит Теодосије Гологанов“, „Аминта Трети“ и „Костурски Херои“.

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) – Поради дефект на водоводна мрежа на ул.„Митрополит Теодосије Гологанов“ пред Амбасадата на Бугарија, денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од улиците „Митрополит Теодосије Гологанов“, „Аминта Трети“ и „Костурски Херои“.

Од ЈП Водовод и канализација – Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 15:20 часот до завршување на дефектот. дма/бак/

Таг
Back to top button
Close
Close