ОпштествоСкопје

Без вода село Драчево

Без вода од 08.45 часот изутринава се корисниците од село Драчево, поради дефект на водоводна цевка Ф150мм на ул. „Јустинијан Први“.

Скопје, 18 септември 2021 (МИА) – Без вода од 08.45 часот изутринава се корисниците од село Драчево, поради дефект на водоводна цевка Ф150мм на ул. „Јустинијан Први“.

-Водоснабдувањето ќе биде во прекин до отстранување на дефектот, најави ЈП „Водовод и канализација“ Скопје. лв/

 

Back to top button
Close
Close