0_Инфопакет.ПорталИнфопакетСервисни информации

Без вода село Драчево

Поради уличен дефект на водоводната мрежа, без вода од 09:30 часот се корисниците од с. Драчево.

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) – Поради уличен дефект на водоводната мрежа, без вода од 09:30 часот се корисниците од с. Драчево.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санација на дефектот, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје./

Таг
Back to top button
Close
Close