Општински вестиСкопје

Без вода неколку улици во општина Чаир

Поради уличен дефект, без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „210“, „Ордан Чопела“, „Коста Абрашевиќ“ и дел од „Цветан Димов“ во општина Чаир.

Скопје, 27 септември 2021 (МИА) – Поради уличен дефект, без вода денеска ќе бидат корисниците од улиците „210“, „Ордан Чопела“, „Коста Абрашевиќ“ и дел од „Цветан Димов“ во општина Чаир.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 13:30 часот, до завршување со санација на дефектот.свс/са/

Таг
Back to top button
Close
Close