Општински вестиСервисни информацииСкопје

Без вода корисници на улиците „Народен фронт“ и „Васил Ѓорѓов“ во Капиштец

Поради дефект ф-100 милиметир на улица „Народен Фронт“ број 3, без вода се корисниците на дел од оваа улица, од броевите 3 до 9 и дел од улицата „Васил Ѓорѓов’“ во Капиштец.

Скопје, 14 јануари 2022 (МИА) – Поради дефект ф-100 милиметир на улица „Народен Фронт“ број 3, без вода се корисниците на дел од оваа улица, од броевите 3 до 9 и дел од улицата „Васил Ѓорѓов’“ во Капиштец.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, водоснабдувањето е прекинато од 13:40 часот и ќе трае се до завршување со санацијата на дефектот. свс/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close