Општински вестиСкопје

Без вода корисници во Радишани

Поради дефект на приклучна цевка изутрина од 10 часот е прекинато водоснабдувањето за корисниците од ул.30/56 Радишани (Љуботенски Пат).

Скопје, 26 мај 2022 (МИА) – Поради дефект на приклучна цевка изутрина од 10 часот е прекинато водоснабдувањето за корисниците од ул.30/56 Радишани (Љуботенски Пат).

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување со санација на дефектот, најави ЈП Водовод и канализација Скопје.лв/

Back to top button
Close
Close