0_Инфопакет.ПорталИнфопакетСервисни информацииСкопје

Без вода корисниците од улица „3“ во село Батинци

Поради уличен водоводен дефект од ф 100 милиметри на улица „3“ број 23 во село Батинци, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица.

Скопје, 16 мај 2022 (МИА) – Поради уличен водоводен дефект од ф 100 милиметри на улица „3“ број 23 во село Батинци, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје водоснабдувањето ќе биде прекинато се до отсранување на дефектот. свс/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close