0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Без вода корисниците од горниот дел на село Усје

Без вода денеска ќе бидат корисниците од горниот дел на село Усје кај црквата.

Скопје, 25 септември 2022 (МИА) – Без вода денеска ќе бидат корисниците од горниот дел на село Усје кај црквата.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“- Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект од Ф-150 мм на ул.1 / 136 во населба Усје. мс/см/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close