0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Без вода корисниците од Батинци

Без вода денеска ќе бидат корисниците од Батинци, соопшти ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје.

Скопје, 26 мај 2022 (МИА) – Без вода денеска ќе бидат корисниците од Батинци, соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на приклучна цевка ф-1“ на улица „8/15“. мс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close