Општински вестиСкопје

Без вода корисниците на дел од улицата „Христо Татарчев“ во Припор

Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од улицата „Христо Татарчев“ во населбата Припор.

Скопје, 20 октомври 2021 (МИА) – Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од улицата „Христо Татарчев“ во населбата Припор.

Прекинот во водоснабдувањето, како што соопшти РЦУК, е поради изведување на водоводен приклучок ф-1 на улица „Христо Татарчев“ број 2/61.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8:30 часот, па до завршување со активностите. мс/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close