Општински вестиСкопје

Без вода Индустриската зона Визбегово

Индустриската зона Визбегово попладнево од 14 часот е без вода поради дефект на водоводната мрежа на ул.„Јадранска магистрала“.

Скопје, 29 септември 2022 (МИА) – Индустриската зона Визбегово попладнево од 14 часот е без вода поради дефект на водоводната мрежа на ул.„Јадранска магистрала“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје./

Таг
Back to top button
Close
Close