Општински вестиСкопје

Без вода денеска неколку улици во Скопје

Поради уличен дефект ф-300мм на ул.„2-ра Македонска бригада“ бб (карши Поликлиника Чаир), денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „2-ра Македонска бригада“, „Црвени брегови“, „Никола Петров“, „Груица Војвода“ и „Луба Ивахович“ од 10:15 часот до санирање на дефектот, соопштија од ЈП Водовод и канализација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close