Општински вестиСкопје

Без вода денеска дел од Ракотинци

Без вода денеска ќе биде дел од Ракотинци, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ - Скопје.

Скопје, 18 септември 2021 (МИА) – Без вода денеска ќе биде дел од Ракотинци, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што информираат оттаму, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на водоводната цевка Ф75мм. на улица 2 број 55, населба Ракотинци, и ќе трае до завршување на дефектот. ар/нд/

Таг
Back to top button
Close
Close