Општински вестиСкопје

Без вода дел од Шуто Оризари

Прекинот на водоснабдувањето е поради скината цевка од страна на приватна фирма на улицата „Рељо Шесто Крило“ без број, а прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на „Рељо Шесто Крило“, „Гвадалахара“ и „Јуриј Розентал“.

Скопје, 28 јануари 2022 (МИА) – Повеќе улици во Шуто Оризари денеска ќе бидат без вода, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето е поради скината цевка од страна на приватна фирма на улицата „Рељо Шесто Крило“ без број, а без вода ќе бидат корисниците на улиците „Рељо Шесто Крило“, „Гвадалахара“ и „Јуриј Розентал“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирањето на дефектот. ар/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close