Дописници МКДСкопје

Без вода дел од улиците „Лазар Поп Трајков“ и „Бапчор“

Без вода од девет часот изутрина ќе бидат дел од корисниците на улиците „Лазар Поп Трајков“ и „Бапчор“, најави ЈП „Водовод и канализација“ Скопје.

Скопје, 19 август 2022 (МИА) – Без вода од девет часот изутрина ќе бидат дел од корисниците на улиците „Лазар Поп Трајков“ и „Бапчор“, најави ЈП „Водовод и канализација“ Скопје.

Прекинот е поради реконструкција на водоводна цевка на Ф80мм на ул. „Лазар Поп Трајков“. Ќе трае до завршување на реконструкцијата.

Back to top button
Close
Close