Општински вестиСервисни информацииСкопје

Без вода дел од Сарај

Поради дефект на водоводната мрежа на улица „20“ бб во Сарај, кај старата Џамија, прекин во водоснабдувањето имаат корисниците на улица „Ѓорче Петров“ и во високата зона на улица „Борис Сарафов“ во оваа населба. Водоснабдувањето е прекинато од 07:30 часот и прекинот ќе трае до отстранување на дефектот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close