Општински вестиСкопје

Без вода дел од општина Кисела Вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 11:15 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на улиците „Румена Хаџипанзова“, „Филип Клаиќ“, „Малешевска“ и „Коперникова“.

Скопје, 23 ноември 2021 (МИА) – Прекин во водоснабдувањето денеска од 11:15 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на улиците „Румена Хаџипанзова“, „Филип Клаиќ“, „Малешевска“ и „Коперникова“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ –  Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок на „Румена Хаџипанзова“ 1/46.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со активностите. мд/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close