Општински вестиСкопје

Без вода дел од Ново Село

Прекин на водоснабдувањето денеска од 10:50 часот ќе имаат дел од корисниците од Ново Село, во општина Ѓорче Петров.

Скопје, 28 септември 2021 (МИА) – Прекин на водоснабдувањето денеска од 10:50 часот ќе имаат дел од корисниците од Ново Село, во општина Ѓорче Петров.

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради водоводен приклучок на улица 1, во кругот на основното училиште во Ново Село. ки/цр

Таг
Back to top button
Close
Close