Општински вестиСкопје

Без вода дел од корисниците од Студеничани

Поради дефект на приклучна цевка на улица „2“ бб, со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат корисниците на дел од Студеничани.

Скопје, 10 ноември 2021 (МИА) – Поради дефект на приклучна цевка на улица „2“ бб, со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат корисниците на дел од Студеничани.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:20 часот до завршување со санација на дефектот.свс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close