Општински вестиСкопје

Без вода дел од корисниците на улица „Тодор Чангов“

Заради уличен дефект Ф 80, без вода денеска ќе бидат корисниците на улицата „Тодор Чангов“.

Скопје, 21 септември 2021 (МИА) – Заради уличен дефект Ф 80, без вода денеска ќе бидат корисниците на улицата „Тодор Чангов“.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8 часот, се до санирање на дефектот.свс/са/

Таг
Back to top button
Close
Close