Општински вестиСкопје

Без вода дел од корисниците на улица „Перо Наков“ во Гази Баба

Поради санирање на уличен дефект од Ф-6/4 на ул.Перо Наков бб (до Бриколаж) во населба Гази Баба, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од ул.Перо Наков.

Скопје, 27 јануари 2022 (МИА) – Поради санирање на уличен дефект од Ф-6/4 на ул.Перо Наков бб (до Бриколаж) во населба Гази Баба, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од ул.Перо Наков.

Како што информира ЈП Водоов и Канализација, прекинот ќе трае од 08:40 часот до завршување со активностите. вг/

Таг
Back to top button
Close
Close