Општински вестиСкопје

Без вода дел од жителите на Сингелиќ

ЈП Водовод и канализација Скопје известува дека денеска од 14 часот без вода ќе бидат корисниците на улиците „22“, „Христифор Жефаровиќ“ ,Попово Маало и дел од „Алија Авдовиќ“ во Сингелиќ. Водоснабдување ќе биде прекинато поради изведување на водоводен приклучок Ф90мм. на улицата „22“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close